Kategorie

Katalog

Rodzaj światła v

Okazje

Brak ofert specjalnych

Lampki na dynamo

Lampy turystyczne

Akcesoria

Latarki czołowe

Kategoria "LATARKI CZOŁOWE" to dział z produktami oświetleniowymi. Przez wielu produkty te nazywane są również, czołówkami, lampkami na głowę czy latarkami na czoło. Tego typu latarki to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują wolnych rąk do pracy dlatego też pierwsze lampki na głowę powstały z myślą o górnikach. Dziś dzięki zastosowaniu wydajnych diod LED czołówki są używane częściej i przez większą grupę ludności m.in. przez grotołazów, wspinaczy, turystów, wędkarzy, elektryków czy nawet kierowców np. podczas nocnej zmiany opony. Do głównych zalet lampek umieszczanych na głowie należą:
- mozliwość jednoczesnego używania 2 rąk
- główna wiązka światła skierowana jest tam gdzie patrzymy, dzięki czemu możemy oświetlić zarówno mapę trzymaną w ręku jak i drogę na kilkanaście metrów przed nami
Obecne latarki czołowe zasilane są ogólnodostępnymi bateriami AA, AAA lub wbudowanymi akumulatorkami dając strumień światlny od kilku do kilku tysięcy lumenów, świecąc od kilku minut nawet do kilku tysięcy minut. Najnowsze modele posiadają wiele funkcji, możliwość regulacji natężenia światła, mozliwość zmiany barwy światła czy zapamiętania ostatniego ustawienia. Ważnym czynnikiem przy wyborze czołówki jest stopień ochrony przed penetracją wody. Oznaczenia dokonuje się za pomocą kodu IP (International Protection Marking). Brak ochrony zapisuje się kodem IPX0, natomiast jej najwyższy stopień w przypadku wnikania wody to IPX9. Z pośród latarek czołowych dostępnych na rynku, producenci deklarują przeważnie ochronę zgodną z klasą IPX4, IPX5, IPX6, IPX7 oraz IPX8. Nie polecamy czołowek z klasą poniżej IPX4 chyba, że będą one używana zawsze w suchym otoczeniu bez narażenia na kontakt z wodą.
W ofercie naszego sklepu posiadamy rózne modele o różnych parametrach np. o źródle światła od 15 lumenów do 210 lumenów na baterie AA i AAA. Czołówki te idealnie sprawdzają się w różnych warunkach w lesie, na kempingu, pod namiotem w czasie nocnych połowów czy na górskim szlaku. Jeśli nasuwają się Państwu jakieś pytania odnośnie latarek czołowych Silverpoint to zapraszamy do kontaktu.

Przedmioty 1 do 9 z 12

Przedmioty 1 do 9 z 12
Porównaj
Kontynuuj zakupy Porównaj

został dodany do listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń